5 tipů při sjednání úrazového pojištění dětí

Platíte úrazové pojištění pro své děti nebo zvažujete jeho sjednání? Jak vyhodnotit výhodnost různých nabídek? Většina klientů dá na doporučení od zaměstnance pojišťovny nebo finančního poradce. Víte ale, co vlastně máte skutečně sjednáno? Víte, kolik dostanete vyplaceno v případě konkrétní pojistné události?
Dáme vám pár tipů, jak se na pojištění dětí podívat selským rozumem.

1. Zajímejte se o příklady plnění a oceňovací tabulky

Jak dobré pojištění máte, se ukáže až po pojistném plnění. Tak to prostě je. Většina klientů žije v představě, která je nereálná. Prostě něco podepsali a dnes už neví, co vlastně smlouva obsahuje

Proto si sami řekněte, jakou výši plnění byste očekávali v případě konkrétní situace. Pro příklad, dcera od vaší sousedky měla zlomené zápěstí když upadla na kolečkových bruslích. Léčila se s tímto úrazem čtyři měsíce. Kolik byste čekali pojistné plnění za takový úraz? Máte představu okolo 10 000,- Kč za měsíc? Potom můžete využít částky 300,- Kč denního odškodného, kterou dostanete za každý kalendářní den. Pozor ale na maximální limity tzv. oceňovacích tabulek dané konkrétní pojišťovny. Tyto v tomto případě stanoví maximální dobu plnění např. 112 dní. Potom celkové plnění bude činit 112 x 300,- Kč, tedy 33 600,- Kč. Každý konkrétní úraz má různou maximální dobu plnění. Výše denního plnění je pouze na vás! Jsou to jednoduché počty. Spočítejte si plnění třeba při 500,- Kč/den.

Sportuje vaše dítě jen rekreačně nebo registrovaně? Potom pozor, řada pojišťoven si za registrovaný sport nechá připlatit!

2. Jedná se o těžší úraz s trvalými následky? Opět důležité oceňovací tabulky!

Syn mého kamaráda si při fotbale zlomil holenní kost na dvakrát a tříštivě. Jen pro představu, maximální počet dní plnění denního odškodného, které stanovují tabulky činí např. 182 dní.

Tento úraz zanechal tzv. trvalé následky. Potom navíc k výše uvedenému plnění může být vyplaceno toto plnění. V jaké výši? Opět jsou zde oceňovací tabulky. Trvalé následky se ohodnocují v procentech. V tomto konkrétním případě se jednalo o 5% výši ohodnocení.

Vy si volíte pojistnou částku, ze které je dané procento vyplaceno. Pokud zvolíte částku 200 000,- Kč, plnění bude 10 000,- Kč. Pokud zvolíte částku 1 000 000,- Kč, plnění bude 50 000,- Kč.

Podívejte se na oceňovací tabulky, je dobré o nich vědět!

3. Hospitalizace dítěte, tady není co řešit

Z našich zkušeností snad nejjednodušších a nejsrozumitelnější pojištění. Prostě za každý den v nemocnici inkasujete částku, kterou si ve smlouvě sjednáte. Spousta klientů dává velký důraz na sjednání tohoto pojištění. Doporučujeme sjednání spíše nižších limitů a zaměřit se na další náš tip.

4. Dlouhodobě se dítě léčí s nemocí nebo úrazem? Objevte pojištění ošetřování dítěte!

Zajímejte se o tento typ pojištění, je velmi podceňovaný! Pokud je potřeba osobní ošetřování dítěte z důvodu nemoci nebo úrazu, potom pojišťovna plní následně od určitého. dne sjednanou denní částku. U některých pojišťoven je vyplacení pojistného plnění z tohoto rizika podmíněno ošetřováním dítěte rodičem. Některé pojišťovny však neřeší, kdo se o dítě po dobu léčení stará.

Pro příklad – léčba těžkého zápalu plic čtyřleté holčičky trvala 98 dní. Babička se postarala o maximální dohled nad vnučkou. Jedna z pojišťoven vyplatila plnění za 70 dní (prvních 28 dní neplní), ve smlouvě bylo sjednáno plnění 300,- Kč/den, tedy celkově bylo vyplaceno 21 000,- Kč.

Jak se teď díváte na tento typ pojištění?

5. Pro chvíle nejtěžší, pojištění velmi vážných onemocnění nebo invalidity

Žádný rodič se nechce bavit o jakémkoliv vážném onemocnění dítěte. Pravdou je, že nikdo by si nic takového nepřál.

U většiny pojišťoven se jedná o soubor okolo 30 diagnóz. Po splnění podmínek pro danou diagnózu vážné nemoci vyplatí pojišťovna sjednanou pojistnou částku.

Dcera naší klientky onemocněla v 15 letech cukrovkou I. typu, byla závislá na inzulinu. Bylo ji vyplaceno plnění dle sjednané částky ve výši 500 000,- Kč.

Peníze vám zdraví nevrátí, ale mohou vám pomoci překonat těžké chvíle.

Obdobně se díváme na pojištění invalidity nebo dlouhodobé péče. Pojistné plnění může pomoci s finančními náklady na změnu životního stylu (např. bezbariérový přístup). Pro výplatu plnění stačí prvotní uznání III. stupně invalidity nebo uznání II. stupně závislosti.

Jak je na tom vaše stávající pojištění?

Nabízíme rychlý a nezávislý audit!

  • ať víte za co platíte
  • pozor na výjimky, co se neplní
  • je případné plnění dostačující?
  • jak postupovat v případě, když se něco stane?
  • servis do budoucna
  •  
Kontaktujte nás přes LIVE CHAT

Zůstaňme v kontaktu.
Odebírejte naše newslettery!

Zanechte nám vaše telefonní číslo

a my se vám ozveme!

Zavoláme vám zpět. Naše konzultace je nezávazná a zdarma. Konzultaci nabízíme on-line, telefonicky a také osobně.

… a nebo nám zavolejte vy. Je to jen na vás!

PO – PÁ 8:00 – 16:00

Fungujeme také digitálně

Vše můžeme vyřešit on-line!

Co všechno děláme?

Napadá vás, s čím bychom vám mohli pomoci?
Jakýkoliv dotaz vám rádi ihned zodpovíme níže v chatu…