Kupujeme dům – potřebujeme hypotéku! Jak na to?

Týdně konzultujeme s řadou klientů jejich dotazy a možnosti týkající se bydlení. Pro většinu z nich koupit bydlení bez hypotéky je zcela nemožné… Spousta z nich na začátku sama obchází jednotlivé banky, jiní zase vše chtějí řešit se svou stávající bankou. Řada lidí také prostě nemá důvěru v poradce, protože z minulosti mají špatné zkušenosti.
Proto se na vyřízení hypotéky zkusme podívat z našeho pohledu, jak vám můžeme při vyřízení hypotéky pomoci.

Obrátil se na nás Petr s Hankou, chtějí koupit nový dům (právě byl zkolaudován :)). Hanku známe roky, je to dcera našich dlouhodobých klientů. Několik měsíců se rozhlíželi po trhu realit a zvažovali koupi staršího domu, který by zrekonstruovali. Nabídka je dlouhodobě dosti omezená a nakonec se rozhodli pro dům, který se právě dokončuje z nabídky developera.

Celková investice je ve výši 5.500.000 Kč. Společně oba patří k těm klientům, kteří mají našetřeno a tedy požadují hypotéku ve výši 80% celkové kupní ceny, tedy 4.400.000 Kč.

První základní schůzku jsme uskutečnili přes aplikaci ZOOM. Do emailu jsem jim zaslali link, kterým si otevřeli danou webovou stránku a hned jsme se viděli  Výhodou této aplikace je to, že jsme nasdíleli naši kalkulačku a online modelovali danou hypotéku u všech bank na trhu. Během pár minut jsme oběma ukázali, jaké jsou možnosti u všech bank na trhu.
Zároveň jsme propočítali tzv. bonitu jejich příjmů, tedy na jakou výši hypotéky si skutečně dokážou tzv. sáhnout u jednotlivých bank. Díky takovému srovnání velmi rychle vyřadíme z výběru banky, které jim díky jejich aktuálním příjmům takto vysokou hypotéku neposkytnou.

Petr s Hankou požadovali hypotéku se splatností 30 let a fixací úrokové sazby na dobu 10 let bez nutnosti pojištění. Pojištění jsme jim doporučili řešit samostatně z důvodu širších možností pojištění jednotlivých rizik.

Výsledná sazba u konkrétní banky byla 1,94% s fixací na požadovaných 10 let. Odhad kupované nemovitosti za klienty zaplatí banka. Při celkové výši úvěru 4.400.000 Kč je čeká měsíční splátka 16.132 Kč.

Uvedená nabídka byla lepší, než oba čekali. Tak jsme se společně dali do vyřizování daného úvěru.

Veškerá naše komunikace probíhala emailem a prostřednictvím Messengeru. Požadované dokumenty nám elektronicky zaslali, z naší strany jsme žádost do banky zpracovali také online. Časová úspora je díky tomuto velká jak z naší strany, tak ze strany Petra s Hankou.

Veškerou agendu a komunikaci s bankou, odhadcem a finálním schválením úvěru jsme zajistili sami bez nutnosti osobních schůzek s klienty. Finální úvěrové smlouvy jsme opět zaslali emailem na klienty, aby si mohli vše přečíst před podpisem. Závěrečný podpis smluv jsme realizovali u nás v kanceláři, kdy jsme v rámci našeho objektu využili i notářskou kancelář k ověření podpisu.

Následně jsme zajistili předání všech smluv do banky, předání návrhu na vklad do katastru nemovitosti na katastrální úřad.

Posledním krokem k čerpání úvěru bylo navedení a potvrzení platby přes internetové bankovnictví dané banky. Opět jsme klienty navedli pomoci telefonu.

Vše jsme společně s klienty zvládli a jsme rádi, že už bydlí 

Neděste se hypotéky, rádi pomůžeme a ušetříme vám mnoho času!

Jak je na tom vaše stávající hypotéka?

Nabízíme rychlý a nezávislý audit!

  • porovnáme vaši hypotéku s aktuálními možnostmi konkurence
  • úrokové sazby klesají, jaká je ta vaše ve srovnání s dnešním trhem?
  • většinu hypoték je možné refinancovat také v době fixace
    s minimálním poplatkem až 2 roky dopředu!
  • k hypotéce patří také pojištění. Kdy jste naposledy řešili možnou aktualizaci?
  • využijte dobu dnešních velmi nízkých úrokových sazeb!
Kontaktujte nás přes LIVE CHAT

Zůstaňme v kontaktu.
Odebírejte naše newslettery!

Zanechte nám vaše telefonní číslo

a my se vám ozveme!

Zavoláme vám zpět. Naše konzultace je nezávazná a zdarma. Konzultaci nabízíme on-line, telefonicky a také osobně.

… a nebo nám zavolejte vy. Je to jen na vás!

PO – PÁ 8:00 – 16:00

Fungujeme také digitálně

Vše můžeme vyřešit on-line!

Co všechno děláme?

Napadá vás, s čím bychom vám mohli pomoci?
Jakýkoliv dotaz vám rádi ihned zodpovíme níže v chatu…